Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

PŘEDNÁŠKY A SEMINÁŘE
 

Duben 2022

5.4.2022

Srdečně zveme všechny zájemce na Seminář o metodách duševní hygieny na podporu zdraví a odolnosti s názvem „Radost v duši tělu sluší“, který se koná v rámci letošních Brněnských dnů prevence.
Lektorka: doc. PhDr. Alena Slezáčková, Ph.D. (ÚPP LF MU)
Datum a čas: úterý 5. dubna 2022, 18:30–19:30 hod.
Místo konání: ÚPP LF MU – Kamenice 126/3, míst. 509
Kapacita: 40 osob, vstup zdarma.
Nutná rezervace: e-mail: alena.slezackova@med.muni.cz

Na semináři se dozvíte nejen zajímavé poznatky o tom, jaký vliv má duševní pohoda na naše zdraví, ale také si prakticky vyzkoušíte ověřené a účinné metody duševní hygieny, které nám pomáhají lépe zvládat stres, uvolnit napětí, zlepšit náladu a obnovit vnitřní zdroje posilující psychické i tělesné zdraví.

Program BDP ke stažení zde.

 

 

Leden 2022

5.1. 2022:

Ústav psychologie a psychosomatiky LF MU nabízí zdarma online webináře na podporu duševního zdraví a psychické odolnosti. Více informací naleznete ZDE.

 

Listopad 2021

Srdečně zveme na webinář s názvem "Význam naděje pro zvládání stresu a udržení duševního zdraví: Praktická doporučení a intervence", který se bude konat ve čtvrtek 18.11.2021 od 14:00 do 15:30 hodin
Webinář je určen primárně lékařům a zdravotnickým pracovníkům, kteří se chtějí dozvědět více o udržení duševního zdraví a psychické odolnosti v náročných životních obdobích. Bude se hovořit nejen o tom, co říkají o naději vědecké výzkumy, ale především o praktických doporučeních pro posílení naděje a duševního zdraví jak u zdravotníků, tak u jejich pacientů a klientů.

Více informací a přihlášení ZDE.

 

Květen 2021

„Pozitivní psychoterapie - metody a intervence" - Webinář pro psychology a psychoterapeuty
KDY? Ve středu 12.5.2021 od 17:30 do 19:30 hod.
KDE? Na Zoomu (odkaz bude upřesněn)
Obsah:
Na tomto webináři nabídneme přehled empiricky ověřených metod a intervencí pozitivní psychologie, které se efektivně využívají v individuální, párové i skupinové terapii a v poradenství. Uvedeme si praktické příklady, vysvětlíme si mechanismy působení intervencí a upozorníme také na případná úskalí jejich využití. 
Organizuje:  #delamcomuzu
Více informací zde: https://fb.me/e/ZvYnfsPj
 

Leden 2021

 

Srdečně zveme na webinář pro veřejnost a názvem „Jak si udržet naději a duševní zdraví“, který se bude konat ve čtvrtek 4.2. 2021 v 18:00 hod
Naděje je klíčová pro udržení duševního zdraví a psychické odolnosti v náročných životních obdobích. Na tomto webináři budeme hovořit nejen o tom, co říkají o naději vědecké výzkumy, ale zaměříme se především na praktická doporučení pro posílení naděje. Představíme si konkrétní strategie a metody pozitivní psychologie, které nám mohou pomoci ubránit se úzkosti, nepohodě a beznaději, a významně podpořit naše duševní zdraví a psychickou pohodu. 
Organizuje: #delamcomuzu
Účast zdarma. Přihlášení a více informací
 zde. 

 

Webinář pro odborníky (psychology, terapeuty) s názvem  "Jak posílit naději u klientů a pacientů" se bude konat ve čtvrtek 11.2. 2021 v 17:00 hod. 
Představíme si základní podoby a zdroje naděje, její souvislosti s duševním i tělesným zdravím, a hlavně přehled účinných metod a intervencí, které vycházejí z různých teoretických přístupů (kognitivní teorie naděje, prožívaná naděje), a které jsou úspěšně využívány při snaze o zvyšování naděje u klientů a pacientů.
Organizuje: #delamcomuzu.
Přihlášení a více informací zde.

 

Je šťastie otázkou perspektívy?
Srdečně zveme všechny zájemce k účasti na online diskusním večeru, který pořádá slovenské Kulturní centrum Diera do sveta ​
v úterý 26.1. 2021 od 18 hodin.  
Pojďme společně hledat odpovědi na otázku, zda je možné být šťastný i v době pandemie. A pokud ano, jak na to?
Diskuse probíhá online, účast je zdarma.

Záznam besedy naleznete zde.

 

Prosinec 2020

Doporučujeme:

Osmitýdenní online kurz "Positive Psychology Foundations" (27.1. – 17.3. 2021) pod vedením zkušených lektorů z Velké Británie.

 

Listopad 2020

Doporučujeme:

Kurz Sebelaskavost do kapsy

4-týdenní kurz  klíčových dovedností všímavé sebelaskavosti pod vedením Kami Dvořákové, ve kterém se společně rozvíjí přátelský a laskavý postoj k sobě samotným v každodenních i náročných situacích. Kurz vychází z prožitkového a klinicky ověřeného programu Mindful Self-Compassion, vytvořeného Kristin Neff a Chrisem Germerem, kterým již prošlo desítky tisíců účastníků po celém světě.
Více na https://www.facebook.com/events/675130559806280/

 

 

Listopad 2019

Srdečně zveme na malé symposium věnované tématu mezigeneračního přenosu pozitivních charakteristik, strategií a hodnot.

Název: "Mezigenerační přenos v kontextu dvou generací aneb Co předaly Husákovy děti mileniálům?"
Termín: středa 20.11. 2019 od 16:00 do 18:00 hod.
Místo konání: Filozofická fakulta Masarykovy univerzity, Arna Nováka 1, místnost D22

Anotace: V rámci symposia zazní tři přednášky, jejichž společným tématem je zkoumání přenosu vybraných vlastností, hodnot a strategií seberegulace z generace na generaci. Doc. Alena Slezáčková představí výsledky studie zaměřené na přenos silných stránek charakteru a duševní pohody u českých dospělých. Dr. Katarína Millová se bude věnovat mezigeneračnímu přenosu strategií seberegulace u současných mladých lidí a jejich rodičů. Příspěvek Dr. Tatiany Malatincové prozradí něco o tom, nakolik jsou si rodiče a jejich potomci podobní v hodnotách a celkovém přístupu k životu a jak to závisí na jejich vzájemném vztahu.
Zástupci všech generací jsou srdečně vítáni!
Vstup volný.
Akce se koná v rámci Týdne humanitních věd na FF MU a 
aktivit Sekce pozitivní psychologie při ČMPS.

 

Září 2019

V úterý 24.9.2019 se bude konat zajímavá přednáška dr. Patryka Stecze (Department of Preventive and Addiction Psychology, Institute of Psychology, University of Lodz, Poland) s názvem "Psychological aspects of religiosity and religious coping and their relatedness to well-being".
Místo konání: Psychologický ústav FF MU v Brně.

 

Červen a červenec 2019

V červnu a červenci 2019 pobíhá v evropských městech Graz, Götzis a Hamburk již pátá série přednášek a workshopů čelních představitelů Pozitivní psychologie, 5th Positive Psychology Tour (http://www.seligmaneurope.com). 
V rakouském Grazu (21.-23.6.2019) uslyšíte americké i evropské odborníky, a to: Martina Seligmana, Roberta Biswas-Dienera, Tayyaba Rashida, Michaela Lehofera, Alenu Slezáčkovou, Gunthera Schmidta a Philipa Streita. 
V německém Hamburku (29. - 30.6.2019) vystoupí Roy Baumeister, Kim Cameron, Martin Seligman, Steve Cole, Joachim Bauer a mnoho dalších.
Bregenz a Götzis (1.-3.7.2019) uslyšíte Martina Seligmana, Willibalda Rucha, Kima Camerona a další. 

Více informací  a podrobný program ZDE.  

 

Červen 2019

12.6.2019:

Přednáška Aleny Slezáčkové s názvem "Pozitivní psychologie v praxi: Jak si udržet naději a duševní vyrovnanost v náročných životních situacích" pro Klub pacientů mnohočetný myelom, z.s., se bude konat ve středu 12.6.2019 od 14:15 do 15:30 v sálu Moravského zemského muzea v Brně ( Zelný trh, Biskupský dvůr).

 

Květen 2019

15.4.2019:

​Ve spolupráci s Institutem celoživotního vzdělávání VUT Brno srdečně zveme na sympózium k tématu "O možnostech a významu humanitních předmětů v systému vzdělání vůbec a technického zvláště".
Název: Nejen informovat, také FORMOVAT!  
Termín: úterý 7.5.2019 od 13:00
Místo konání: Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií VUT, Technická 12, Brno, Aula prof. Braunera
Pozvánka s programem ke stažení zde: Symposium Formování 2019.pdf.
Akce se koná v rámci aktivit Sekce pozitivní psychologie při ČMPS.
Vstup volný.

 

Duben 2019

15.4. 2019:

Workshop s názvem "Spokojený žák - úspěšný žák: Metody pozitivní edukace při práci se třídou" se bude konat v pondělí 15.4. od 14 do 15:30 na Filozofické fakultě MU v Brně v rámci Týdne učitelství FF MUNI.
Vstup volný.
Více informací a přihlášky na webu 
Týdne učitelství 2019

 

Listopad 2018

7.11. 2018:

Srdečně zveme na "Malé symposium o štěstí v interkulturním kontextu", které se bude konat ve středu 7. 11. od 10:00 do 12:00 na Filozofické fakultě MU v učebně D22, Arna Nováka 1, Brno.
Hlavním a spojovacím tématem je štěstí v různém kulturním pojetí.
Bhútánští hosté Mgr. Yeshi Samten a Dr. Saamdu Chetri představí unikátní koncept Hrubého národního štěstí, který celosvětově proslavil toto malé himalájské království. Českému štěstí v mezinárodním srovnání se bude věnovat doc. Alena Slezáčková. Mgr. Kristýna Tronečková bude hovořit o své dizertační práci, ve které se věnuje souvislostem štěstí a spirituality v multikulturním kontextu. Na toto téma dělala kvalitativní rozhovory v Bhútánu, Norsku, ČR a Izraeli. Matouš Hurtík se bude věnovat možnostem propojení Hrubého národního štěstí a businessu, čímž se zabýval v Bhútánu.

Program:
Kristýna Tronečková, Matouš Hurtík: Štěstí a kvalita života v multikulturním kontextu.
Yeshi Samten, Saamdu Chetri: Štěstí a spokojenost v bhútánském pojetí.
Alena Slezáčková: České štěstí: úroveň a determinanty štěstí v mezinárodním srovnání.

Vstup volný.

 

14.11. 2018:

Srdečně zveme na přednášku A. Slezáčkové s názvem "Naděje jako předmět vědeckého zkoumání: výsledky českých výzkumů v rámci mezinárodních studií"která se bude konat ve středu 14.11.2018 od 10:00 do 11:30 na Psychologickém ústavu FF MU v Brně (Arne Nováka 1, budova C., 5. patro). Akce se koná v rámci Týdne humanitních věd na FF MU.

 

Září 2018

Odborný seminář s workshopem s názvem "Pozitivní psychologie v praxi: Ověřené metody a intervence pro zvýšení osobní pohody a životní spokojenosti" se bude konat v pátek 21.9. 2018 v Pardubicích v rámci aktivit spolku Péče o duševní zdraví. Zájemci jsou srdečně zváni.
Více informací zde: 
PDZ-pozvanka Pozit.psychologie.pdf

 

Červen 2018

Srdečně zveme na přednášku prof. Thariny Guse (Dept. of Psychology, University of Pretoria, South Africa) s názvem "Hope among South African adults: preliminary findings from the Hope-Barometer Survey 2017“. Přednáška se bude konat v pondělí 25.6.2018 od 14:00 na Psychologickém ústavu FF MU v učebně U32 (bud. U1, areál VUT Údolní 53, Brno). 

 

Listopad 2017

Srdečně zveme na přednášku doc. Aleny Slezáčkové s názvem "Naděje v kontextu posttraumatického rozvoje osobnosti", která se uskuteční v rámci Týdne humanitních věd na FF MU.

KDY? Úterý 14.11.2017, od 11:00 do 12:15 hod.
KDE? Psychologický ústav FF MU, Úvoz 51, Brno - budova U1,  3. nadzemní podlaží, učebna U32.
Vstup volný.

V přednášce budou představeny výsledky rozsáhlé studie zaměřené na prozkoumání role naděje v posttraumatickém rozvoji osobnosti. Nebudou chybět ani praktická doporučení pro udržení  a posílení naděje v krizových životních situacích.
Součástí přednášky je představení nové knihy "Hope and Well-being: Psychosocial Correlates and Benefits".

 

Říjen 2017

Srdečně zveme všechny zájemce (přednostně z řad studentů psychologie FF MU a členů Sekce pozitivní psychologie při ČMPS) na cyklus mimořádných přednášek a workshop zahraničního hosta Prof. Johana Potgietera (North-West University, Potchefstroom, South Africa) s názvem „The understanding of well-being: Theories, findings, and implications for interventions. Novel approaches to the facilitation of health and well-being from a strengths perspective.“  
Přednášky hosta Psychologického ústavu FF MU se konají v angličtině, vstup volný.

Pondělí 9.10. 2017 od 12:30 do 14:00 na PsU FF MU, ul. Údolní 53, Brno (učebna č. U35 v budově U1):
„Stress and coping in cultural context: Implications for physical health and psychological well-being“

Úterý 10.10. 2017 od 10:50 do 12:20 na Údolní 53 v učebně U32 (budova U1):
„When men and mountains meet... The role of eco-adventure in the facilitation of grit and resilience during adolescence and early adulthood“

Praktický workshop ve středu 11.10. 2017 od 14:00 do 16:30 na FF MU, Arne Nováka 1, v učebně B2.23 (Přednostně pro studenty psychologie FF MU! Přihláška nutná - emailem na  adresu alena.slezackova@phil.muni.cz nejpozději do 9.10.2017):
„Solution Focused Counseling: The application of strengths-based intervention on a therapeutic level“

 

Březen 2017

Praktický workshop s názvem "RESCUR Resilience Programme: Training Workshop" se bude konat v pondělí 27. března od 13:00 do 17:00 hod. a v úterý 28. března 2017 od 9:00 do 13:00 hod. Obsahem je trénink v metodách podpory psychické odolnosti u žáků, který byl vytvořen v rámci mezinárodního projektu RESCUR.
Program zahrnuje následující témata: Rozvoj komunikačních schopností, udržování zdravých mezilidských vztahů, podpora a rozvíjení silných stránek, pozitivní emoce a pozitivní myšlení, efektivní zvládání konfliktů.
Lektor: Prof. Carmel Cefai, University of Malta
Místo konání: Filozofická fakulta MU v Brně
Účast je zdarma, školení probíhá v anglickém jazyce.
Účastníci absolvující plný program (10 vyučovacích hodin) obdrží podklady, pracovní materiály a Certifikát o tréninku v programu RESCUR.
Přihlášky zasílejte na email: alena.slezackova@phil.muni.cz do 20.3.2017.
Spolupořádá Sekce pozitivní psychologie ČMPS.
Fotografie z workshopu jsou ke shlédnutí ve Fotoalbu.
 

* * *

Srdečně zveme také na veřejnou přednášku "Building resilience in children and youth" profesora Carmela Cefaie z University of Malta.
Přednáška v angličtině se koná ve středu 29.3. 2017 od 12:30 do 14:00 na Filozofické fakultě MU v Brně (Joštova ul., učebna č. M21). Zájemci jsou srdečně zváni. Vstup volný.

 

Listopad 2016

Srdečně zveme na přednášku doc. Aleny Slezáčkové s názvem "Neztrácejme naději - vybrané výsledky mezinárodního projektu Barometr naděje", která se uskuteční v rámci Týdne humanitních věd na FF MU.
Součástí programu bude také sdělení o činnosti Sekce pozitivní psychologie při ČMPS. Zájemci o členství a spolupráci v Sekci pozitivní psychologie jsou vítáni.

KDY? Středa 16.11.2016, od 11:00 do 12:15 hod.
KDE? Psychologický ústav FF MU, Úvoz 51, Brno - budova U1,  3. nadzemní podlaží, učebna U36.
Vstup volný.

V přednášce budou představeny vybrané výsledky české části mezinárodního projektu Barometr naděje, jehož cílem je odhalit význam, obsah a zdroje naděje u širšího vzorku české populace a prozkoumat vztah naděje k duševnímu zdraví a životní spokojenosti. Získané poznatky budou porovnány s výsledky jiných zemí a závěrem nebudou chybět ani praktická doporučení pro udržení naděje a pozitivního přístupu v dobách klidných i bouřlivých.

 

Duben 2016

Srdečně zveme na přednášku "Results from the Hope Barometer: The two faces of hope - Cognitive and transcendent dimensions" (Výsledky projektu Barometr naděje: Kognitivní a transcendentální aspekty naděje) švýcarského psychologa Dr. Andrease Kraffta z University St. Gallen.
Koná se ve středu 27.4. 2016 od 9:15 do 10:45 na FF MU v Brně (učebna č. C21).
Zájemci jsou srdečně zváni. Vstup volný.

 

Červen 2015

V pondělí 8.6.2015 se od 9 do 12 hod. koná malé Sympózium o štěstí.
Program:
Doc. PhDr. Alena Slezáčková, PhD.: Pozitivní psychologie – věda o štěstí  
Prof. PhDr. Ing. Josef Šmajs, CSc.: Práce jako cesta ke štěstí     
Dr. Zlata Černá: Tradiční čínské pojetí štěstí 
ThMgr. Milan Klapetek: Šťastné a nešťastné cesty ke štěstí
                                                   
Místo konání: aula prof. Braunera na Fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií v Brně, Technická 12  (bus 53, zastávka Podnikatelská)
Vstup volný.

 

Duben 2015


22.4.2015: Srdečně zveme na přednášku "Developing resilience in children and adults" britské představitelky pozitivní psychologie Bridget Grenville-Cleave, MAPP, která se koná ve středu 22.4.2015 od 10:50 do 12:30 na FF MU v Brně (učebna č. C21).
Zájemci jsou srdečně zváni. Vstup volný.

 

Listopad 2014

24.-25.11. 2014: Přednáška a workshop dr. P. Streita. Brno, FF MU,

Srdečně zveme všechny zájemce na přednášku a praktický workshop Dr. Philipa Streita, klinického psychologa a psychoterapeuta z rakouského Grazu. Program s názvem "Positive Psychology: New developments and application for therapy, counselling and coaching" se bude skládat z praktického workshopu (pondělí, 24.11. 2014 od 11:40 do 15:45 v C51) a veřejné přednášky (v úterý  25.11. od 10:50 do 12:20 v D22). Kapacita pro pondělní workshop (pouze pro studenty!) je limitovaná, svoje závazné přihlášení prosím posílejte do 21.11. na email Mgr. K. Bednaříkové 342233@mail.muni.cz.
Těšíme se naviděnou! 

 

V úterý 18. listopadu 2014  se bude konat v rámci Týdne vědy na FF MU malé Sympózium o naději.
Místo konání a čas: od 11:00 do 12:30 v učebně D22, FF MU, Arne Nováka 1, Brno.

Předběžný program:
Alena Slezáčková: "Naděje coby předmět vědeckého zkoumání: Co říkají výsledky českých výzkumů?"
Klára Benešová, Monika Kupcová, Lenka Vildová a kol.: "Naděje pro příští generaci: Psychosociální souvislosti naděje u dětí ve věku 8 až 12 let"
Katarína Millová: "Být aktivním dítětem se vyplatí: jaké jsou prediktory naděje v dětství a dospívání?""
Daniel Vodrážka: "Studenti dávají naději:
Prezentace studentské neziskové organizace Mise naděje"
Alena Slezáčková: "Jak si udržet nadějný přístup k životu?"

Zájemci z řad veřejnosti jsou srdečně zváni - vstup volný!
.

 

Duben 2014

Srdečně zveme na přednášku a workshop španělských kolegů dr. Ricada Arguis Rey a Silvie H. Paniello o využití pozitivní psychologie ve výchově a vzdělávání, které se konají 15. a 16.4. 2014 v Brně.
Akce se koná v rámci projektu INPSY.
Místo konání: Filozofická fakulta Masarykovy univerzity v Brně, Arne Nováka 1, budova C.
Vstup volný.
Více informací o přednášce
zde a o workshopu zde

 

Srdečně zveme na přednášku a workshop švýcarského psycholog a lektora dr. Andrease Kraffta o duševní pohodě a naději v osobním životě i pracovní oblasti a managementu, které se konají 7.4. 2014 v Brně.
Akce se koná v rámci projektu INPSY.
Místo konání: Filozofická fakulta Masarykovy univerzity v Brně, Arne Nováka 1, budova C, učebna C21, 10:50-12:20 hod.
Vstup volný.
Více informací
zde

 

Březen 2014

Srdečně zveme na přednášku a workshop rakouského psychologa a terapeuta dr. Philipa Streita o aplikaci poznatků pozitivní psychologie v praxi, které se konají 24. a 25.3. 2014 v Brně.
Akce se koná v rámci projektu INPSY.
Místo konání: Filozofická fakulta Masarykovy univerzity v Brně, Arne Nováka 1, budova C,
učebna C21, 10:50-12:20 hod.
Vstup volný.
Více informací:
zde


Září 2012

Víkendový kurz "Pozitivní psychologie v praxi aneb Jak rozvinout své silné stránky a zvýšit životní spokojenost" s lektorkou PhDr. Alenou Slezáčkovou,
Ph.D. 
Kurz je určen pro všechny zájemce z řad psychologů, pedagogů, příslušníků pomáhajících profesí i studentům těchto oborů, stejně jako všem ostatním zájemcům o osobní růst, rozvíjení pozitivního přístupu k sobě i ke druhým a o zlepšení kvality svého života.

Termín a místo konání: 10.-11.11. 2012, Brno

 

  • Můžeme být v životě spokojenější?
  • Jak souvisí naše pracovní či studijní výkonnost se štěstím?
  • Lze se naučit myslet pozitivně?
  • Známe své silné stránky a umíme jich využívat?
  • Můžeme výrazně zlepšit kvalitu svých vztahů?
  • Chceme vnést do svého života více klidu, uvolnění a nadhledu?
  • Jak a kde začít?

 
Na tyto a mnohé další otázky přináší odpovědi pozitivní psychologie. Pozitivní psychologie je nejaktuálnějším směrem v současné světové psychologii, který přináší bohaté aplikační možnosti do oblasti seberozvoje, výchovy a vzdělávání, psychoterapie, psychologie práce a mnoha dalších oblastí. Zabývá se studiem a podporou pozitivního prožívání a myšlení, identifikací a rozvojem silných stránek člověka i podmínkami optimálního fungování mezilidských vztahů.
V průběhu dvoudenního sebezkušenostního kurzu Vám představíme možnosti praktického využití poznatků pozitivní psychologie. Seznámíte se s konkrétními a osvědčenými postupy a metodami, díky nimž se naučíte lépe rozpoznávat své silné stránky a využívat jich, vyzkoušíte techniky napomáhající zvýšení osobní pohody a v rámci interaktivních cvičení si osvojíte takové druh komunikace, který významně přispívá ke zlepšení mezilidských vztahů.
Součástí kurzu je také podvečerní relaxační blok pro zklidnění a uvolnění těla i mysli.

 

 
Září 2012
 

6.9. 2012:

 A. Slezáčková: přednáška "Pozitivní psychologie aneb ekonomické souvislosti štěstí" a workshop "Pozitivní psychologie – jak funguje vědecky ověřená teorie v praxi?" v rámci celodenní akce "Setkání s inspirací".
Praha, 6.9.2012
Více informací
zde

 

 


Červen 2012

22.6. 2012:

Speciální přednáška paní dr. Kamlesh Singh  (Department of Humanities and Social Sciences, Indian Institute of Technology, Delhi, India) s názvem "Well-being in Indian socio-cultural context" se bude konat v pátek 22.6. 2012 od 10:30 na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně, A. Nováka 1, místnost D22.
Přednáška s diskuzí proběhne v angličtině.
Vstup zdarma. Zájemci jsou srdečně zváni.
Fotografie naleznete ve Fotoalbu.

 

 

 Listopad 2011

 5.-6.11. 2011 (víkend):
Rozvoj silných stránek osobnosti - pozitivní psychologie v praxi
Praktický workshop zaměřený na aplikační možnosti pozitivní psychologie.
Více informací a přihlášky na: 
http://is.muni.cz/obchod/baleni/53142

 

 

Říjen 2011

20.10. 2011:

Podzimní odborný seminář Centra CPPC s názvem "Pozitivní psychologie v klinické praxi" se bude konat ve čtvrtek 20. října 2011 od 14:00 hod. v Brně, a to opět v zasedací místnosti Filozofické fakulty MU, ul. A. Nováka 1, budova C, 2. patro -
mapa zde
Na semináři se podělíme o zkušenosti, postřehy a fotografie z 2. Světového kongresu pozitivní psychologie, který se konal v červenci 2011 ve Philadelphii, USA.
Odborná část programu bude věnována klinicky významnému tématu posttraumatického rozvoje.

 Svůj aktivní příspěvek přislíbili:

 Prof. PhDr. J. Mareš, CSc. (LF UK Hradec Králové): "Pozitivní klinická psychologie - přehled názorů"
PhDr. A. Slezáčková, Ph.D. (FF MU, AV ČR): „Posttraumatický rozvoj osobnosti: cenné plody bolestných zkušeností. Výsledky výzkumu, implikace pro praxi"
Prof. PhDr. V. Smékal, CSc. (FSS MU): „Zvládání postraumatické  krize v perspektivě logoterapie“
Mgr. P. Viktora (klinický psycholog, Rehabilitační ústav Kladruby): „Terapie osob po traumatu - zkušenosti a postřehy"
Doc. PhDr. L. Vašina, CSc. (klinický psycholog, FF MU) - host diskuzní části semináře

 

Vstup volný. Zájemci jsou srdečně vítáni. Z organizačních důvodů prosíme o předběžné potvrzení účasti emailem (alena.slezackova@phil.muni.cz).

 

 Červen 2011

 10.6. 2011:

A. Slezáčková: „Pozitivní edukace - možnosti využití pozitivní psychologie při prácv s nadanými dětmi"
Pracovní seminář, Pedagogická fakulta Univerzity Hradec Králové

 

 Květen 2011

3.5. 2011:
A. Slezáčková: „Pozitivní psychologie v každodenní činnosti zdravotnického pracovníka".
Konference Profesního svazu zdravotnických pracovníků v soc. službách. Kongresové centrum BVV, Brno

 

Březen 2011

24.3. 2011:
Třetí seminář Centra CPPC s názvem "Pozitivní psychologie v kontextu aktuálních otázek výchovy a vzdělávání" se bude konat ve čtvrtek 24. března 2011 od 14:00 hod. v Brně, a to opět v zasedací místnosti Filozofické fakulty MU, ul. A. Nováka 1, budova C, 2. patro -
mapa zde).

 
Svůj aktivní příspěvek přislíbili:
Prof. PhDr. J. Mareš, CSc. (LF Hradec Králové): „Pozitivní psychologie a škola - současné trendy v zahraničí"
PhDr. J. Havigerová, Ph.D. (PedF Hradec Králové): „Psychologie nadání a pozitivní psychologie: křižovatky a mosty“
Mgr. K. Malá (o.s. Mosty, Most): „Využití přístupu pozitivní psychologie při práci s rizikovou mládeží“
PhDr. A. Slezáčková, Ph.D. (FF MU, AV ČR): „Pozitivní vzory mládeže: občanské ctnosti v praktickém životě“

Zájemci jsou srdečně vítáni. Z organizačních důvodů opět prosíme o předběžné potvrzení účasti emailem (
alena.slezackova@phil.muni.cz)

 

10.3. 2011:
A. Slezáčková: "Pozitivní psychologie: přístupy, poznatky, aplikace"
Asociace poskytovatelů sociálních služeb APSS, Setkání republikové sekce azylových domů. Věstonická 1, Brno.


 

Prosinec 2010

16.12. 2010:
Druhý seminář CPPC s názvem "Aplikace pozitivní psychologie ve vzdělávání a psychologii práce a řízení" se bude konat  ve čtvrtek 16.12. od 14:00 v Brně (zasedací místnost Filozofické fakulty MU, ul. A. Nováka 1, budova C, 2. patro -
mapa zde.

Program :
Dr. G. Lueger (ředitel Solution Management Center, Vídeň): "Turn the coin around: How to find the Positive in the Negative". Překlad zajištěn.
Prof. PhDr. J. Švancara, CSc. (FF MU Brno): "Paradox času v zorném úhlu Philipa Zimbarda. Nápovědi pro pozitivní psychologii"
Prof. PhDr. V. Smékal, CSc. (FSS MU Brno): "Pozitivní psychologie jako inspirace etické výchovy"
PhDr. A. Slezáčková, Ph.D. (FF MU, AV ČR): "Jak rozpoznat a využít své silné stránky:  aktuální poznatky, praktické intervence, zkušenosti ze zahraničí"

 

10.12. 2010:

A. Slezáčková: "Pozitivní psychologie a její aplikace v poradenské a terapeutické praxi"
X. Plzeňský psychologický den, ZČU v Plzni.
Více na:
http://cmps.ecn.cz/?page=konference#plz

8.12. 2010:
A. Slezáčková: "Pozitivní psychologie - uplatnění silných stránek a předností"
Seminář Sekce psychologie práce a organizce při ČMPS.  AV ČR, Národní tř. 3, Praha.
Více na:
http://www.cmps.ecn.cz/?page=sppo

 

 

 

Listopad 2010
 
15.11. 2010:
A. Slezáčková: "Souvislosti prožívaného štěstí a kvality života". Přednáška v rámci Týdne vědy na FF MU, A. Nováka 1, Brno (posluchárna C 21, 10:00)

11.11. 2010:
První seminář s názvem "Pozitivní psychologie - nové trendy ve výzkumu, terapii a vzdělávání" se bude konat ve čtvrtek 11. listopadu 2010 od 14:00 do 16:30 v zasedací místnosti Psychologického ústavu Akademie věd v Brně, Veveří 97 (vchod z ulice Resslovy,
mapa zde
).

Z odborného programu vybíráme:
PhDr. A. Slezáčková, Ph.D. (FF MU, AV ČR): „Náplň činnosti a cíle Centra pozitivní psychologie v ČR“
Prof. PhDr. M. Blatný, CSc. (AV ČR, FF MU): „Výzkum optimálního celoživotního vývoje“
PhDr. J. Dosedlová, Ph.D. (FF MU Brno): „Optimismus a péče o zdraví“